Co si ta EU o sobě a o nás myslí…

25. 01. 2019 6:06:06
Už zase žene (ne)suverénní stát před soud. A chce úplatu, odplatu, pokuty a... S ekologií, to nemá společného vůbec nic a s lidmi?...jen jejich ovládání a peníze. Překvapivé, že? Další trik, jak přesunout peníze od chudších lidí

střední třídy k těm nejbohatším.

Kdo ještě netuší, tak je mou milou povinností, že řeč je o energetickém glejtu budov. Směrnice si občane, žádá, aby byly i ve všech budovách, které často navštěvuje veřejnost, vystaveny certifikáty energetické náročnosti. No a později...Domy s nulovou spotřebou a náklady...

Zvláštní, že ta nula nemá platit u povinných kontrol atd.

Mělo být dáno u nás befelem a není, pominuli našeho úředního Šimíka, kříženého se šnekem a želvou tedy pádné důvody proč není splněn závazek k EU a proč nás Brusel žene před soud, zkusme trošku rozvést tuto magii výroby peněz do něčí nenažrané kasičky.

Dle Bruselu ...Příslušné právní předpisy těchto členských států však dosud nejsou se směrnicí v souladu.

Toto tvrzení má posvětit soud, aby rebelové mohli být až do konce světa ždímáni a okrádáni.

Co na tom že toto je v přímém rozporu Listiny práv a svobod součástí Světového práva.

Evidentně to starosti nikomu nečiní...

90 léta byla Divoký Západ, ale byli jsme svobodná země.

Dnes, sice teoreticky, mám nějaká podivná čímsi ještě podivnějším, podložená práva, ale jejich dodržováním a vymáháním, nepohne dnes ani čaroděj, či jiná pohádková bytost.

Co si vlastně jsme v rozporu s Listinou povinování?

země mají zavést a vyžadovat minimální provozní a stavební požadavky u všech budov, řídit certifikaci jejich energetické náročnosti zavedení povinné pravidelné inspekce technologii a klimatizačních systémů. Zajistit, od roku 2021 u všech nových budov „prakticky skoro nulovou spotřebu energie“.

Komu (ne)vadí, že tuhle volbu někdo nutí komukoliv, kdo chce stavět, předělávat, renovovat...

A platit za tohle, támhleto, tomu, tamtomu...

Kontrolovat. Sankcionovat. Vylepšovat...

Opět rozpor se SZ a Listinou...

Osobní svobody? Právo?

Vždyť je to v zájmu většiny!

Opravdu?

Ve skutečnosti se jedná jen o..

Na energiích ušetřím, ale o to zaplatím více při vstupním pořízení a dražším servisu, poplatcích.

Uměle vytváření spotřeby a výroby...

investor, který bude dům stavět ze svých prostředků, má mít svou volbu nákladů prostředků. Nikoliv mu vnucovat něco, co mu jeho Svaté právo užití svých prostředků v čísi cizí prospěch NAŘÍDÍ!

Nové materiály, které se ale musí vyrobit a jejichž životnost je rozhodně nižší než návratnost investice. V praxi ekonomická spirála propadu ...

Co ušetřím ... Dle komise „zvýšit povědomí veřejnosti o významu účinné spotřeby energie (nulové...chudí duchem i fyzikou) a motivovat k renovaci budov“.

Deklarovaná spotřeba je v praxi zcela nedosažitelná, nebudemeli se zakrtkovávat pod zem do Zemljanek nebo Chýší. A bez aktivní rekuperace atd. Omlouvám lze to!!! Vlastně jeskyně jsou to pravé a ořechové...Teď vážně. Údajně omezením občanských práv lze dosáhnout značných úspor energie a souvisejících emisím skleníkových plynů...ha ha ha... Nemám nic proti ekologii a úsporám, ale nejsem naivka, kterou jen tak někdo ukecá... Asi tak jako zrušení výroby obyčejných žárovek za ekologicky naprosto nepřijatelnou výrobu jedovatých a na suroviny náročných úsporných zdrojů. Nebo vysavačů mající nízký výkon tedy nutnost jejich použiti až 4 krát delší doby pro vykonání nutné činnosti. Šetřením potravin ve zvětšujícím se obalu a nižší gramáži nebo hit igelitových tašek a nárůst plastových či alternativních obalů. Výrobků z málokvalitních materiálů odsouzené k nucenému ukončení jejich použití na úkor funkčnosti...řepka, palmový olej... hromada úplně zbytečného odpadu...

Neuvěřitelně neefektivní doprava a přeprava.

Rušení dieselů s úspornými motory a zvýšenou lodní a leteckou dopravou místo po železnici. Opravdu srovnávat auto se 4/litry na 100 km s letadlem které má 4litry za vteřinu, létá jich milion a dokázat přesvědčit ovce aby tomu spokojeně přikyvovali, jaké to úžasné věci, jim padají na hlavu, to už chce opravdu dar. Dar prolhanosti. A hooodně hlooooupé ovce... Ostatně, když ovce konzumují doporučený nepoživatelný rakovinotvorný odpad (dozrávající i několik týdnů během přepravy) místo zdravého a přirozeně vypěstovaného a dozrálého jídla, nemohou mít zdravý úsudek.

Za každou dotovanou korunu je třeba vybrat pokutu minimálně 100 Euro...Pořád se divíte Britům?

Vtip je, že to byli oni, kdo to vymyslel... A kdo se nepodvolí? Žaloby na své členy tož to je EU v praxi. Spoutat sankcemi a nařízeními. Jednoduše ovládnout. Kde jsou rovnoprávné mzdy rovnoprávné dávky. Když jsou povinné rovnoprávné sankce?

Kolik zákonů, EU vědomě ignoruje?... Mno, samotného by mě to zajímalo, zda seznam zákonů i s dodatky by se vešel na délku blogu... My se tu máme uregulovat, hrozí se nám sankcemi a jiné státy naopak, všechny dohody o ochraně planety s velkou pompou ruší. A co my ušetříme oni naopak... A kde jsou sankce na ně? Zdražíme kvůli ekologii a nesmyslným kvótám právě proto, že jiní naopak zvyšují kde, co. Omezujeme sebe své blízké v našem životě a proč? Aby stálo drahé auto před barákem a nemohlo kvůli byrokratickým nařízením nikam? Abychom na propustky chodili několikrát za život do lesa. Aby x generací bydlelo v jedné místnosti vytápěné vlastními těly? Vodu chytali za deště na jazyk po kapkách každé x krát zdaněných... Už dnes 2 generace žije s rodiči. Proč? Protože ony štítky nepovedou stejně jako předešlé opatření k ničemu jinému než k zdražení... Opravdu, fuj...nechci. Chci být suverénním člověkem. V suverénním Státě. Nežádán nic jiného než dodržování svých práv dle Listiny práv a svobod, ke které se EU zavázala.

Nějaké GDR...a kdovíco o našich soukromých datech je jaksi na..., když jen zapnutím telefonu, tabletu, počítače ...musím dát souhlas se sdílením všeho soukromého a nemohu s tím nic udělat jinak se zařízení ani nespustí. A kde je to GD...a celá EU!!!

Proč se řeší nepodstatné hlouposti. Proč se neřeší, bezpečnost lidí, ochrana hranic atd.

Kde, máme levné volání. Kde, nešizené potraviny.Kde, nezlodějnou ruku trhu. Kde...

Bohužel elita, která nás má zastupovat umí zastoupit jen sebe a cizí zájmy

Osnova EU pro rok 2019-

Občané Unie nulové platy

Hospodářské zvířectvo nulové krmení, nulový odpad

Zdravotnictví nulové dotace

Domy nulová...

Auta nulová...

Důchodci nula...

Děti ...

...

Autor: Jan Hurka | pátek 25.1.2019 6:06 | karma článku: 31.71 | přečteno: 783x

Další články blogera

Jan Hurka

Divná doba

My, zákony dodržovat musíme, ale jiní jen, jak se to hodí. Německý president vyzývá, veřejně státy k porušování zákonů ...svět se zbláznil a já mám být, obětinou ...???

2.7.2019 v 6:38 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 865 |

Jan Hurka

ČSSD se loučí…

Smutek? Ten? Spíše jen rozporuplné pocity z podivné ideologie, podivných lidiček, podivných kauz a snad jen, že doslova ...nikomu chybět nebudou...

28.6.2019 v 6:06 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 757 | Diskuse

Jan Hurka

Soudní TITANIC a na palubě věší odsouzenou Benešovou…sbohem pravdě, dno žumpy lží se blíží

Velmi těžké je věřit v nějakou spravedlnost. Je k smíchu všem, kdo máme paměť a pamatujeme si, co se tu dělo při Sametové a o převlékání Kabátů.

21.6.2019 v 6:06 | Karma článku: 34.19 | Přečteno: 723 |

Jan Hurka

Babišvrata(gate) versus EU…

otázky, které vedou jen do labyrintu Bruselské chobotnice A Babiš je těžko vládce labyrintu Minotaurus... jen kořist pro lovce...

11.6.2019 v 6:06 | Karma článku: 24.68 | Přečteno: 482 |

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Jašík

Strach společnosti ze schizofreniků

Počet vražd spáchaných schizofreniky zdaleka není úměrný strachu, který z nich ve společnosti panuje. I když je jedna vražda spáchaná duševně nemocným v televizi stokrát, neznamená to, že zemřelo sto lidí.

20.8.2019 v 22:26 | Karma článku: 4.04 | Přečteno: 132 | Diskuse

Tomáš Gayer

21.8.1968: "Internacionální pomoc "

Tématem tohoto kresleného miniblogu je vysvětlení pojmu "internacionální pomoc" ve zkratce pro nepamětníky.....

20.8.2019 v 21:37 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 157 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Založíme komunitu 50+ /třeba si nás nějaký politik všimne

- no a vyvěsí vlajku na úřadě. Ale to bude chtít mít tu vlajku. Kdo ji navrhne? Aby nebyla blbá, nemoderní, morbidní, ... A vyrazíme do ulic! Ale pokud se nevysvlíkneme do naha, koho zaujmeme? Safra, co s tím?

20.8.2019 v 19:07 | Karma článku: 26.86 | Přečteno: 565 | Diskuse

Alena Kulhavá

Jak si myslíme, že funguje církev a jaká je realita? Přináším zkušenosti z intenzivního a

zároveň širšího kontaktu jako "necírkevní" člověk v posledních 14 dnech více, než bych si na začátku prázdnin myslela. Má duchovní činnost církve dnes smysl? Pokud ano, tak pro koho? Jakou má roli ve vývoji společnosti?

20.8.2019 v 17:55 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 552 |

Vilém Ravek

ČSSD připomíná týranou ženu trpící stockholmským syndromem.

Od jisté doby jsem přestal volit ČSSD. Lapidárně bych to vysvětlil tak, že dlouhodobě týranou ženu se stockholmským syndromem sice mohu litovat, ale nikdy bych si ji nevybral za svou partnerku.

20.8.2019 v 15:07 | Karma článku: 12.71 | Přečteno: 288 | Diskuse
Počet článků 193 Celková karma 32.95 Průměrná čtenost 1157
Moravan, žijící (převážně) v Praze. Optimista obklopený báječnými lidmi.Abstinent,nekuřák,speleolog,příroda,technika,EU soudní dopisovatel,EU spol.na ochranu práv občanů,podnikatel

Najdete na iDNES.cz